Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

Już za chwileczkę, już za momencik... Losy festiwalu Goadupa i nie tylko w audycji z radiem Apteka o 21:00: www.radiofreee.pl/streaming

image

Już dziś o 21:00 przodownik pracy z ekipy Egodrop, czyli Michal Meff Ichniowski, w krzyżowym ogniu pytań (w tym również o dalsze losy festiwalu Goadupa) w radiu Apteka.

image

Dziś i w każdy inny dzień roku... 😍😘🥰

image

Startuje pierwszy z naszych urodzinowych konkursów. Mamy dla Was darmową podwójną wejściówkę na imprezę AfterGLOW live ambient performances (Święta Krowa - "Holy Cow", Kraków, 17.02). Aby wygrać nagrodę wystarczy, że polubisz i udostępnisz u siebie na wallu ten post, a także otagujesz osobę z którą chciałbyś/chciałabyś pójść na imprezę. Spośród wszystkich osób, które wykonają wszystkie trzy zadania, wylosujemy zwycięzcę. Zakończenie konkursu w czwartek 14.02 o godz. 21:00. Tego samego dnia podamy wyniki. Powodzenia!

www.psytrance.pl/news/2019-02-12-203200www.facebook.com/events/1223666001119908

image

Startujemy z kolejną odsłoną Apteki!

www.radiofreee.pl/streaming

image

Już dziś wieczorem kolejny lot w eterze z Apteką! W programie relacja z Serotoniny, dwie rozmowy - Kuczer i Mieszko, bilety na 4 imprezy do wygrania i chillowy set Pandy.

image

W roku powstania Psytrance.pl wyszła kultowa już płyta "Tromesa - Pseudomental". Skandynawska wręcz surowość i minimalizm materiału znalazły się na przeciwległym biegunie w stosunku do wcześniejszych, bardziej melodyjnych produkcji duetu, co tylko pokazało jego talent i umiejętne wymykanie się szablonowemu myśleniu. Dowodem tego są chociażby elementu jazzu zawarte na płycie. Recenzent brytyjskiego Wax Magazine napisał o płycie m.in. "(...) the coolest bassline in trance history". Pod tym linkiem znajdziecie filmik, gdzie DJ Dreddy zapodał utwory "Muchomory" i "Granula Masy" z w.w. albumu na festiwalu Opole 2002: www.youtube.com/watch?v=S6VCmP6ijxY "Jak nie wiecie jak to tańczyć, zamknijcie oczy..." - nic dodać, nic ująć.

image

Ponownie cofamy się o 18 lat do 2001 roku... Załączony na zdjęciu rekwizyt to kwas chlebowy marki "Obołoń", którego promocję uskuteczniały sympatyczne hostessy podczas imprezy Tranz Kwasowy zorganizowanej przez Stropharia Cubensis Community 1 grudnia 2001 roku w kultowym sopockim klubie Pomarańczarnia. Swoje sety zagrali Elf i Pirania, zaś z live actem wystąpił Grzegorz Magnuszewski, prezentując autorski materiał jako Kino Oko. Relację z imprezy znajdziecie tutaj https://tinyurl.com/yc56t8jz

image

Jako dodatek do wczorajszego wpisu o Todze, prezentujemy plakat imprezy o wdzięcznej nazwie Space Fuck z 1998 (!) roku, która odbyła się w Burdl Rock Cafe w Gdańsku. Wtedy całość nie była sygnowana jeszcze nazwą Toga Dansverg (ani Ita Man Dli, czyli znana nielicznym proto-wersja Togi), jednak skład imprezy podkreśla przyszłą grupę. Na plakacie, do którego grafikę wykonała dekoratorka Neila, widnieje mieszanka przodujących elektronicznych stylów, które łatwo i często współistniały obok siebie na "imprezach techno". Wśród nich jest też nazwa "psychodelic", czyli typowe dla tamtych czasów nazewnictwo. Warto zwrócić uwagę na zawrotną kwotę wjazdu na imprezę. ;) Krótko mówiąc: kawał historii. Plakat zeskanował Paproch (dziękujemy i pozdrawiamy).

image

Ponownie cofamy się o 18 lat do 2001 roku... Pod koniec lata tego roku powstała jedna z czołowych polskich grup zajmujących się organizowaniem transowych imprez: Toga Dansverg. W jej istnienie, muzykę i dekoracje wpisany jest przewijający się wyrazisty motyw kół i trybików, zaś sam projekt sygnowany był od samego początku hasłem "U nas jest inaczej". Starzy wyjadacze imprez Togi w mig skojarzą nazwy Moondalla i Bangara, jak również kluby Kaponiera, Pomarańczarnia, czy wreszcie kamień milowy trójmiejskiego (i nie tylko) clubbingu w transowym sosie: GGOG. Legendarny już klub doczekał się aż trzech odsłon, z czego druga miała swój punkt w murach kultowych Fortów. Jedno jest pewne: bez tej ekipy świat polskiego transu wyglądałby zupełnie inaczej...

image