Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

20.04.2002 - toga dansverg - jama


Kto: Toga Dansverg
Miejsce: klub Pomarańczarnia, Sopot
Data: 20.04.2002

20 kwietnia 2002 w sopockim klubie Pomarańczarnia, odbyła się kolejna (10) impreza organizowana przez trójmiejską grupę Toga Dansverg. Didżeja Atana, który zawsze gra na wszystkich imprezach Togi, wspierał DJ Dreddy oraz DJ Rough, który zagrał urodzinowy secik.

Około godziny 23 za dekami stanął DJ Atan, i rozpoczął budowanie klimatu od ambientowych numerów, powoli przechodząc do coraz to bardziej hipnotycznych dźwięków. Kiedy Miervuug Sveerg rozpoczął bębnowy koncert, przygrywając do transików, nastała cisza... światła zgasły i przez pewien czas słychać było tylko uderzanie palcami o bębny... Jak się okazało w całym Sopocie nie było prądu, lecz większość zebranych nie przejmowała się zaistniałym incydentem i czekała na kontynuacje imprezy. W tym czasie ktoś był na tyle "mądry" i, wykorzystując sytuację, ukradł jedno z malowideł Neili.

Po powrocie elektryczności, w Pomarańczarni rozległy się mocne transowe brzmienia aż do samego rana... DJ Dreddy wyśmienicie podsycał klimat budowany przez Atana. Skandynawskie rytmy opanowały klub na całą noc. Son Kite, Noma, Praecox, Zenglodon, Magnetrixx, Reefer Decree to grupy, których numery grano najczęściej. Jak dla mnie strzał w dziesiątkę. Po Dreddym swoje przedstawienie rozpoczął DJ Rough, który podobnie jak poprzednik zmasakrował zgromadzonych hipnotycznymi dźwiękami, momentami ocierającymi się o tech-trance.

Delikatnie zmęczony skakaniem, skierowałem się w stronę chilloutu, gdzie odbyłem podróż bez ruszania się z fotela. Przewodnikiem tripu był DJ Fabian oraz jego winylowe dzieci. :) Chillout kreowany przez Togę to naprawdę magiczne miejsce... Kto tam nie zagląda dużo traci...

Podsumowując, impreza naprawdę na bardzo wysokim poziomie, kosmiczne wizualizacje, wyśmienita muzyka, wspaniały klimat, przemawia jak najbardziej na korzyść Togi. Po prostu Toga - u nich jest inaczej.

Ower